Hogyan lehetsz gazdi?
Ha nem tudod a nevemet, ha az első kérdésed az, hogy "mennyi a husky?", "fekete-fehér kék szemű van?", akkor máris egy olyan képet alakítottál ki magadról, ami kizáró oknak bizonyulhat.
Ugyanis én olyan gazdikat keresek a kiskutyáimnak, akik udvariasak, veszik a fáradtságot és bemutatkoznak, nem úgy beszélnek a vásárolandó kiskutyáról, mint egy zsák krumpliról és hát nem csupán egy kis husky-t szeretnének, hanem valóban tőlünk szeretnének kiskutyát venni.
Édes, drága (nagyon drága) kiskutyák
Hát megszülettek, itt vannak végre, két szép rajzolatú, szürke szuka kölyök. Boldog vagyok? Igen. Csalódott vagyok? IGEN
Hogyan NE vásároljunk kiskutyát!
Kérek mindenkit, aki kutyát vesz, főleg, aki ilyen speciális fajtába szeret bele, hogy mindig fordítson nagy gondot a megfelelő tenyésztő kiválasztására, és higgyen az intő jeleknek. Az összeg, amit a kutyám testi-lelki rehabilitációjára költöttünk, bőven behozta már egy kiváló minőségű kutya árát. Az egészséges, lelkileg kiegyensúlyozott kölyökkor élményét azonban nem lehet pénzben mérni."
A kiskutya lelki fejlődése
A kölyökkor a legizgalmasabb és egyben legkritikusabb időszak a kutyák életében. Amit ebben a korban elmulasztunk, az kihat a kutya életére, viselkedésére.
Egy jól szocializált kutya könnyen alkalmazkodik minden élethelyzethez és kellemes társaságunk lesz. Ezzel szemben a nem megfelelően szocializált kutya nem megbízható, gyakran éppen félelemből fakadóan harap meg valakit. Nehezen alkalmazkodnak a hirtelen adódott helyzetekhez és akár egy rutin vizsgálat az állatorvosnál is rémálom lesz nemcsak a kutya, hanem a magunk és az orvos számára is. Ne hagyjuk, hogy ez történjen kutyánkkal és velünk! Kezdjük el kölyökkutyánk szocializálását azonnal!
Olvasd tovább itt
Olvasd tovább itt
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése